Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty Serowarskie – sery podpuszczkowe

25 lipca, 2020 @ 16:00 - 20:00

129zł

25 lipca 2020 (sobota) godz 16-20.oo

cena:

  • 129 zł pojedyncze stanowisko
  • 179 zł para

Zapraszamy na warsztaty serowarskie podczas których nauczycie się wyrabiać sery podpuszczowe oraz wykorzystywać to co zostaje przy ich produkcji do wyrobu masła. Sprawdzicie jak prosto zrobić ser samemu, unikając sztucznych barwników i niepewnych składników. 

Spod naszych rąk wyjdzie: ser podpuszczkowy ala’koryciński, wędzone oscypki oraz masło. 

Podczas trwania zajęć skupimy się na zapoznaniu z tajnikami powstawania sera, innych pochodnych mleka oraz nauczymy podstawowych procesów wędzenia. Pracować będziemy na podpuszczce  mikrobiologicznej, idealnej dla wegetarian oraz mleku krowim pozyskiwanym ze sprawdzonego gospodarstwa rolnego. Zajęcia  trwają ok. 4-5 godzin.

Przepisy oraz wszytkie produkty przygotowane na warsztatach uczestnicy zabierają do domu.  Gwarantujemy świetną zabawę, uroczego trenera 😉 muzyczne tło i atmosferę w której chce się przebywać. 


Prowadzący: Piotr Maszerowski


Rozkład jazdy:

  • ser koryciński z dodatkami 
  • oscypki
  • masło

Studio stara się ograniczać zużycie plastiku i postępować w zgodzie i z poszanowaniem nautury dlatego prosimy o przynoszenie własnych pojemników na żywność zabieraną do domów.

W trakcie warsztatów przewidziano degustację sera, lampka wina, kawę, herbatę oraz wodę. Każdy uczestnik/ para przygotuje dla siebie ok. 1kg serów.

Szczegóły

Data:
25 lipca, 2020
Godzina:
16:00 - 20:00
Koszt:
129zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Piotr Maszerowski